Navigace

Spojené státy


Na cesty do USA povinně potřebujete registraci ESTA.

Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek https://esta.cbp.dhs.gov/esta. Cena za podání žádosti je 14 USD. ESTA je platná 2 roky nebo do konce platnosti cestovního pasu.

Samotné obdržení souhlasu s cestou do USA získané prostřednictvím elektronického systému ESTA není zárukou vpuštění na území USA. O povolení vstupu na území USA vždy rozhoduje příslušný pracovník Úřadu celní a hraniční ochrany USA (U.S. Customs and Border Protection/CBP) v místě vstupu do Spojených států.

Cestující do Spojených států amerických v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA před tím, než nastoupí do dopravního prostředku (letadlo nebo loď) k cestě do Spojených států.

Cestující mohou v rámci bezvízového programu a s elektronickou registrací ESTA pobývat na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky, ale pobyt v USA nesmí přesáhnout dobu 90 dnů. Doporučujeme mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy do 90 dnů.

Pokud nám poskytnete veškeré požadované informace, rádi Vám elektronickou registraci zajistíme za Vás.
Poplatek je 500 Kč + DPH.


Kontakty


Kam dál


Img